Breaking News

A keresőoptimalizálás veszélyei: Pingvin büntető algoritmus

A keresőoptimalizálás (más néven: SEO) tulajdonképpen nem más, mint a weblapok keresőmotorokban való megjelenésének javítási folyamata.

Egy igazán jövedelmező, eredményes online marketing kampányban nagy fontosságú a magas minőségű weboldal készítés, és a SEO bevetése. A SEO-nak 3 fő területe van: a tartalmi SEO, a technikai SEO és a linképítés.

A Google találati listájában azok a weboldalak kerülnek előre, amelyek a legjobbak e három kategóriában. A verseny folyamatosan erősödik, így egyre nehezebb és időigényesebb eszközöket szükséges bevetni a helyezés javításához. Mára már igen jól ismerjük a felhasználók szokásait: tudjuk, hogy csupán az emberek 10 százaléka nézi meg a második találati oldalt, miközben a találati lista első 5 honlapja zsebeli be a kattintások közel 75 százalékát.

A linkek jelentősége a keresőoptimalizálásban

A keresőoptimalizálás hatékonyságának fontos alapja a linképítés. A linkek azért nagyon jelentős faktorok keresőoptimalizálás során,mert nem csupán átjárást biztosítanak a különböző weboldalak között, de még jelentős bizalmi tőkék is. Minél több weblapon található olyan link, ami közvetlenül a mi honlapunkra hivatkozik, annál több kiváltságot élvezhetünk.

Ez tehát nem csupán előnyösebb helyezést jelent a weboldalunk számára, de még számos kedvezményt is von maga után, mint például azt, hogy az átlagosnál nagyobb méretet kap a tárolt változatok között.

Pingvin nevezetű büntető algoritmus: ismét lecsap a linkek mészárosa

A linképítés olyan erősen manipulálta a rangsorolást, hogy a Google kénytelen volt egy büntetést készíteni a visszaélések elhárítására. Ez a Pingvin nevezetű büntető algoritmus lett, melynek az a fő célja, hogy kiszűrje azokat a weboldalakat a keresési találatok közül, amelyek valamilyen manipulatív módon, a Google irányelveit kikerülve értek el előnyös helyezéseket. A Pingvin büntetést ellenőrizhetjük a SEOzseni keresőoptimalizálás és internetes SEO alkalmazással. A gyakorlatban bizony keserű tapasztalatok során ismerhettük meg a működési elvét, hiszen kíméletlenül csap le a nagyrészt azonos, kulcsszavas linkszövegekre. A büntetés mértéke hatalmas: míg kezdetben akár a teljes weboldalt eltüntette a találati listáról, addig mára ez úgy enyhült, hogy nem távolítja el az egész honlapot , de a linkjeinek értékét kinullázza (ami azért rossz, mert linkerő nélkül a weboldal egyik pillanatról a másikra ugyanúgy megszűnik).

Befejezésül egy jó tanács: ezt a büntetést legegyszerűbben úgy tudjuk kiküszöbölni ,hogy visszafogott tempóban és becsületes úton szerzünk egyedi horgonyszöveges linket, valamint a lehető legminimálisabbra csökkentjük a kulcsszavas linkszövegek használatát.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük